dr. n. med. Agnieszka Gorgoń-Komor


Agnieszka Gorgoń-Komor jest absolwentką Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.
Posiada specjalności w następujących dziedzinach:

  • lekarz specjalista chorób wewnętrznych,
  • kardiolog,
  • lekarz medycyny estetycznej.

Jako starszy asystent Oddziału Kardiologii w Szpitalu Wojewódzkim w Bielsku-Białej jest jedyną kobietą w Polsce implantującą stymulatory serca. Obecnie pełni funkcję zastępcy ordynatora Oddziału Kardiologii Beskidzkiego Centrum Onkologii Szpitala Miejskiego im. Jana Pawła II w Bielsku Białej oraz prowadzi prywatną praktykę lekarską.

Agnieszka Gorgoń-Komor działa aktywnie jako radna Miasta Bielska- Białej i udziela się również społecznie. Od 2014 roku jest Prezesem Oddziału Beskidzkiego Polskiego Towarzystwa Lekarskiego. Opracowała pionierski projekt pn. ,,Akademia Lekarza Rodzinnego" - podnoszący kwalifikacje lekarzy rodzinnych z całego powiatu bielskiego, zwłaszcza przez praktyki w ramach oddziałów szpitalnych, izb przyjęć, ostrych dyżurów.

W jej dorobku nie brakuje działalności naukowej: uczestniczyła w wielu krajowych i zagranicznych konferencjach naukowych m.in. w Buenos Aires i Rio de Janeiro w 2011, w Barcelonie w 2014. Jest w trakcie rozprawy doktorskiej na temat ,,Ostrych zespołów wieńcowych u młodych dorosłych".

Prezes Beskidzkiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Lekarskiego.

dr n. med. Klaudiusz Komor

Specjalista chorób wewnętrznych, kardiolog, Ordynator Oddziału Kardiologii Beskidzkiego Centrum Onkologii – Szpitala Miejskiego w Bielsku-Białej; Prezes Okręgowej Rady Lekarskiej Beskidzkiej Izby Lekarskiej w Bielsku-Białej.

Urodzony w 1973 roku w Bielsku-Białej, w 1998 roku ukończył wydział lekarski Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach następnie odbył staż podyplomowy w Szpitalu Wojewódzkim w Bielsku-Białej. W 1999 roku podjął pracę w Oddziale Kardiologii Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej gdzie pod kierownictwem dr n.med. Jerzego Skwarny uzyskał najpierw w 2005 roku specjalizację z zakresu chorób wewnętrznych a potem w 2008 roku z zakresu kardiologii. Od 2004 roku zaczął wykonywać procedury implantacji rozruszników i kardiowerterów-defibrylatorów serca. W 2013 roku rozpoczął pracę w Beskidzkim Centrum Onkologii – Szpitalu Miejskim w Bielsku-Białej na stanowisku zastępcy ordynatora Oddziału Kardiologii. W grudniu 2013 roku objął funkcję Ordynatora tego oddziału, którą pełni nadal.

Zaraz po zakończeniu stażu podyplomowego zaczął aktywnie działać w Samorządzie Lekarskim. W 2001 roku został najmłodszym członkiem Naczelnej Rady Lekarskiej, której członkiem jest nieprzerwanie do dzisiaj przez cztery kolejne kadencje. W swojej pierwszej kadencji był Przewodniczącym Zespołu ds. Młodych Lekarzy Naczelnej Rady Lekarskiej a przez dwie kolejne Przewodniczącym Zespołu ds. Współpracy Międzynarodowej Naczelnej Rady Lekarskiej i brał udział w spotkaniach międzynarodowych organizacji lekarskich w tym Stałego Komitetu Lekarzy Europejskich w Brukseli. W swojej okręgowej izbie lekarskiej pełnił kolejno funkcję Wiceprezesa Okręgowej Rady Lekarskiej, Koordynatora Ośrodka Kształcenia, Redaktora Naczelnego Biuletynu Informacyjnego a od 2013 roku pełni funkcję Prezesa Okręgowej Rady Lekarskiej Beskidzkiej Izby Lekarskiej.

Hobby: karawaning i podróże, sport, siatkówka, wędkarstwo.

Ta strona używa plików cookies, zapisywanych i odczytywanych z Twojego urządzenia. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Wszystkie szczegóły na ten temat znajdziesz w naszej Polityce Prywatności